OŠ Šenčur obiskuje tudi veliko učencev, ki jim slovenščina ni materni jezik. V večini gre za učence iz albansko govorečega okolja. Radi bi jim nudili spodbudno in prijazno šolsko okolje, v katerega bi bili čim bolj vključeni. Menimo, da bodo le tako premagali jezikovne ovire in posledično lažje sledili učni snovi, predvsem pa se v razredu in na šoli še bolje počutili. Za pridobitev jasnejše povratne informacije o dejanskem stanju smo v projektnem letu 2021/22 izvedli 3 ankete: med učenci 3. in 6. razredov, med učenci tujci in med učitelji. Analiza in interpretacija rezultatov nam bosta služili kot izhodišče za nadaljnje načrtovanje dela z učenci tujci.

Priprava, izvedba, analiza in interpretacija rezultatov: Ana Marija Lednik, mag. prof. slov.