Šolski radio v šolskem letu 2021/22 tri oddaje v celoti posvetil temi odgovornega odnosa do narave in zdravja:

1. Oddaja ob prvem maju in svetovnem dnevu Zemlje (22. 4.)

Pred prvomajskimi počitnicami smo predstavili zgodovino praznovanja prvega maja in spregovorili tudi o pomenu svetovnega dneva Zemlje. Med učenci smo opravili tudi anketo o poznavanju zgodovine tega praznika. Tudi tokrat smo zveste poslušalce nagradili s sladko pozornostjo v nagradni igri.

1. Oddaja ob svetovnem dnevu čebel (19. 5.)

Ob svetovnem dnevu čebel smo raziskali pomen tega praznika, poslušalcem pa smo predstavili tudi nekaj zanimivosti iz čebeljega življenja ter jih pozvali k preštevanju čebel v šolskih čebelnjakih.

1. Oddaja ob tednu lokalno pridelane hrane (14. 6.)

Na šoli je med 13. in 17. junijem potekal teden lokalno pridelane hrane. Vso hrano v tem tednu so šoli dostavili lokalni pridelovalci. Radijska ekipa je raziskala, kaj pomeni lokalno pridelana hrana in kakšne koristne učinke ima na naše zdravje.

Mentorica: Ana Marija Lednik, mag. prof. slov.