piše: Ana Marija Rožman

Datum mobilnosti: 24. 5.–29. 5. 2023

Zadnji teden v maju (24. 5.–29. 5.) je bil obarvan s pridihom Španije. Našo šolo so namreč obiskali učenci šestega razreda in učitelji z osnovne šole Colegio Odón de Buen iz kraja Zuera, ki se nahaja v provinci Aragonija.

V sredo, 24. maja, smo gostom predstavili našo šolo in že navezali prve prijateljske vezi. V četrtek, 25. maja, smo goste peljali na ekskurzijo, kjer so občudovali Bled, Mojstrano in Planico.

V petek, 26. maja, smo imeli vsi sedmošolci pouk v obliki različnih delavnic. Imeli smo kar sedem delavnic, in sicer glasbeno, športno, likovno, naravoslovno, špansko, angleško in novinarsko. Pri organizaciji in izvedbi delavnic so sodelovali učitelji Maruša Robida, Katja Golouh, Žana Bečić, Urša Tomažič, Klavdija Jošt, Manca Herlec, Dane Selan in Anže Bizjak. V raznolik pouk so bili seveda vključeni tudi naši dragi gosti. Po delavnicah smo posadili tudi lipo kot simbol prijateljstva med Colegio Odón de Buen in našo šolo.

Med vikendom nismo mogli drug brez drugega, zato smo se v nedeljo, 25. maja, španske učence popeljali na ogled našega glavnega mesta. Na poti nazaj smo obiskali jezero Črnava in se nato z učenci in starši srečali na skupnem druženju v Adergasu, kjer so bili španski učenci nastanjeni. Popoldne je minilo z veliko smeha, iskrivih pogovorov, brez športnih iger pa tudi ni šlo. Pri tem so nam bili v veliko pomoč starši sedmošolcev, ki so za španske učence pripravili pogostitev s tipičnimi slovenskimi jedmi.

V ponedeljek, 30. maja, smo se odpravili na športni dan do Kolpe, kjer smo svoje spretnosti preizkusili v adrenalinskem parku, nekateri učenci pa so šli na rafting.

Preživeli smo prelep teden in navezali pristne vezi s prijatelji iz Španije, ki so jih sedmošolci naše šole obiskali v tednu od 18. do 23. junija.

Vodja obiska je bila Ana Marija Rožman v sodelovanju z učitelji Marušo Robida, Katjo Golouh, Štefko Svetelj, Uršo Tomažič in Boštjanom Gradišarjem.