piše: Ana Marija Rožman

Datum mobilnosti: 21. 3. 2023

V torek, 21. marca, smo imeli na OŠ Šenčur prav poseben obisk. Gostili smo sedem učencev in dva učitelja iz srednje šole v Belgiji, ki so bili v okviru projekta Erasmus+ na izmenjavi na Šolskem centru Kranj.

Torkovo dopoldne je minilo v spoznavanju slovensko-belgijskih običajev in navad, šolskega sistema in posebnosti držav. Pripravili smo tudi kviz, v katerem smo se pomerili v poznavanju kulture drug drugega. Na koncu pa so učenci iz Belgije pripravili tudi delavnico modeliranja tehničnih izdelkov za učence naše šole.

Pri predstavitvah so sodelovali Jon Aleksander Likar, Jakob Frantar in Simon Cepič iz 8. a; Tara Jordan, Neja Bertoncelj in Lovro Stare iz 8. d; Danea Snedic iz 9. a; Tamara Mali iz 9. b in Manca Julija Naglič iz 9. d.

Učenci so z veseljem klepetali z malo starejšimi vrstniki, si izmenjevali izkušnje ter preživeli zares pisan in navdihujoč dan.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v spodnjem posnetku (pripravila Janja Gorjanc).

Ana Marija Rožman, koordinatorka Erasmus+