Ob svetovnem dnevu Zemlje so osmošolci pri pouku angleščine pripravili projektno nalogo z naslovom Let’s keep our environment clean.

S pomočjo spletnih virov in digitalnih orodij so samostojno iskali, brskali in filtrirali informacije o največjih onesnaževalcih okolja (izbrali so si jih deset). Pripravili so osnutek in ga poslali v pregled. Po pregledu in morebitnih popravkih so se pripravili na govorno predstavitev sošolcem. Ob govorni predstavitvi so lahko uporabili slikovno gradivo, ki je ponazarjalo vsebino predstavljenega onesnaževalca. Po predstavitvi so preverili razumevanje sošolcev (v obliki kviza, vprašanj ali besedila z manjkajočimi podatki). Sledila je predstavitev uporabnega izdelka, ki ga je učenec naredil iz že uporabljenih materialov. Razložil je, katere materiale je uporabil in čemu izdelek služi. Ob koncu predstavitve je predstavil svoj video posnetek, v katerem je prikazal, kako tudi sam skrbi za čisto okolje.

Katja Golouh, prof. slov., angl.