V šolskem letu 2021/2022 je ekipa šolskega radia pripravila nekaj zanimivih oddaj, vezanih na aktualno dogajanje in pomembne dni v letošnjem koledarju. Ker šolski radio še ni imel svojega imena, smo sprva za pomoč prosili učence naše šole, med katerimi smo izvedli anketo in nato izglasovali najboljše ime – Šolska scena. Lovro, ki je tudi sicer skrbel za tehnično podporo naših oddaj, je pripravil »uvodno špico«, ki se je nato oglasila ob začetku vsake oddaje.

Radijsko ekipo pa so poleg tehničnega mojstra Lovra Stareta iz 7. d sestavljali še Manca Logar in Teja Kern iz 6. c, Taja Jordan, Neja Bertoncelj in Marcel Stupar iz 7. d ter Žan Eling iz 9. c.

Med šolskim letom smo pripravili naslednje oddaje:

1. oddaja ob dnevu kulture (3. 12.)                                                                                                                                                           Začetek prazničnega meseca smo obeležili z radijsko oddajo, v kateri smo spregovorili o slovenskem kulturnem dnevu. Opravili pa smo tudi intervju s kustosinjo iz Prešernovega muzeja Kranj, ki nam je predstavila novo razstavo v muzeju in z nami poklepetala o pomenu kulture v vsakdanjem življenju. Intervju smo posneli in vključili v oddajo.
  1. oddaja ob veselem decembru (24. 12.)                                                                                                                                             V oddaji smo se pogovarjali o tradiciji in zgodovini decembrskih praznikov, prebrali horoskop za novo koledarsko leto in vsem poslušalcem zaželeli lepe praznične dni. Razglasili pa smo tudi zmagovalce natečaja, ki smo ga pripravili v decembru – Najlepše praznično voščilo.
  1. oddaja ob začetku novega leta (6. 1.)                                                                                                                                              Ob začetku novega leta je ekipa šolskega radia vsem učencem in zaposlenim zaželela uspešno in zdravo novo leto. Pripravili smo oddajo o novoletnih običajih in predvajali glasbene želje po izboru učencev.
  1. oddaja ob valentinovem (11. 2.)                                                                                                                                                     Ob valentinovem je ekipa šolskega radia pripravila posebno škatlo za zaljubljena pisemca, v katero so učenci lahko oddali svoja sporočila. Nekaj smo jih prebrali med oddajo, ki smo jo posvetili ljubezni in prijateljstvu.
  1. oddaja ob dnevu žena (8. 3.)

Vsem sošolkam, učiteljicam, kuharicam in čistilkam smo zaželeli vse lepo ob dnevu žena. Raziskali smo zgodovino tega praznika, navade in običaje praznovanja drugod po svetu ter pripravili tudi nagradno vprašanje. Naredili smo intervju z nekaterimi učiteljicami in ga predvajali po radiu.

1. Oddaja ob materinskem dnevu (25. 3.)

Učence prve triade smo vprašali, za kaj so hvaležni svojim mamicam in kako jih bodo presenetili za materinski dan. Njihove odgovore smo predvajali v oddaji, povečani materinskemu dnevu. Govorili smo tudi o zgodovini tega dne in pripravili nagradno vprašanje.

1. oddaja ob prvem maju in svetovnem dnevu Zemlje (22. 4.)                                                                                                      Pred prvomajskimi počitnicami smo predstavili zgodovino praznovanja prvega maja in spregovorili tudi o pomenu svetovnega dneva Zemlje. Med učenci smo opravili tudi anketo o poznavanju zgodovine tega praznika. Tudi tokrat smo zveste poslušalce nagradili s sladko pozornostjo v nagradni igri.
  1. oddaja ob svetovnem dnevu čebel (19. 5.)                                                                                                                                      Ob svetovnem dnevu čebel smo raziskali pomen tega praznika, poslušalcem pa smo predstavili tudi nekaj zanimivosti iz čebeljega življenja ter jih pozvali k preštevanju čebel v šolskih čebelnjakih.
  1. oddaja ob tednu lokalno pridelane hrane (14. 6.)                                                                                                                         Na šoli je med 13. in 17. junijem potekal teden lokalno pridelane hrane. Vso hrano v tem tednu so šoli dostavili lokalni pridelovalci. Radijska ekipa je raziskala, kaj pomeni lokalno pridelana hrana in kakšne koristne učinke ima na naše zdravje.
  1. oddaja ob koncu šolskega leta (23. 6.)                                                                                                                                   Iztekajočemu šolskemu letu v pozdrav smo pripravili še zadnjo radijsko oddajo, v kateri smo izpostavili najpomembnejše dogodke, ki so zaznamovali to šolsko leto. Pripravili smo škatlo lepih želja, kamor so učenci oddali lepe misli, zahvale in želje. Najlepše smo prebrali in si tako vsi skupaj zaželeli dolge in sproščene počitnice.

Mentorica: Ana Marija Lednik, mag. prof. slov.