V okviru gledališkega abonmaja so si naši osmošolci in devetošolci 11. 10. 2022 ogledali v Lutkovnem gledališču ogledali predstavo VSE JE V REDU.

Gre za »predstavo o šoli« s perspektive tistih, ki so v šolski sistem vpeti tukaj in zdaj. Govori o ustaljenem šolskem redu in njegovem vplivu na odraščanje: Kaj je v šoli v redu in kaj ne? Kaj nas uči onkraj zapisanih ciljev? Kaj se dogaja mimo uradnega kurikuluma? Kaj (ne)zavedno in (ne)hote počnejo učitelji? Kaj se dogaja na hodnikih med odmorom? Kaj nam v šoli tako zelo zleze pod kožo, da postane samoumevno? Katere vrednote spodbuja šola in katere naj bi spodbujala? Kakšno šolo si sploh želimo in katere spremembe so v naši moči?

Predstava odpira teme, ki se dotikajo vidnega in prikritega šolskega kurikuluma, odnosov ter hierarhičnega razmerij v učilnicah in na hodnikih ter nazadnje razmišljanja in odziv na trenutna razmerja izobraževalnih reform v Sloveniji. Predstava je nastala v koprodukciji Lutkovnega gledališča Ljubljana in Mesta žensk.

Ideja in organizacija ogleda predstave: Ana Marija Lednik, mag. prof. slov.