piše: Ana Marija Rožman

Datum mobilnosti: 19. 9. – 21. 9. in 19. 9. – 23. 9. 2022

Septembra je našo šolo obiskala skupina učiteljev z dveh španskih šol. S šole Colegio Odón de Buen iz Zuere prihajajo učitelji Silvia, Arancha in Cesar; s šole Colegio Público Cristo de la Salud iz Nívarja pa učiteljici Lupe in Lola.

Našo šolo so obiskali v tednu od 19. do 23. septembra in sodelovali pri dejavnostih na naši šoli, ogledali pa so si tudi vrtec v Šenčurju ter POŠ Trboje.

Teden je bil zelo pester in zanimiv. Začel se je s predstavitvijo naše šole in Slovenije, ki so jo pripravili učenci Mija Šmid, Tamara Mali, Drejc Logar, Jon Aleksander Likar, Jakob Frantar, Lovro Stare, Danea Snedic in Manca Julija Naglič z učiteljico Katjo Golouh. Učiteljem so predstavili prostore v šoli in razkazali okolico ter predstavili nekaj zanimivosti o naši državi in njenih prebivalcih. Manjkala ni niti tradicionalna slovenska potica, ki jo je posebej za to priložnost spekla babica naše učenke Mije.

Skupaj z ravnateljico Stanko Naglič, učiteljico Uršo Tomažič in koordinatorico projekta Ano Marijo Rožman so učitelji obiskali tudi Občino Šenčur, kjer je učitelje prijazno nagovoril in jim zaželel dobrodošlico v našem kraju župan gospod Ciril Kozjek.

V nadaljevanju tedna so učitelji spoznavali, kako poteka pouk na naši šoli tako, da so obiskali učne ure pri različnih predmetih, opazovali pouk in sodelovali z učenci. K svojim učnim uram so jih prijazno sprejeli učitelji in učenci pri uri angleščine pri učiteljici Katji Golouh, slovenščine pri učiteljicah Maruši Robida in Ani Mariji Rožman, DKE pri učitelju Boštjanu Gradišarju, športa pri učiteljici Klavdiji Jošt ter španščine pri učiteljici Urši Tomažič in učiteljici Ingrid Škofic. Na razredni stopnji so si učitelji ogledali, kako potekala pouk prav v vseh oddelkih od 1. do 5. razreda, pri učnih urah pa sta jih gostili učiteljici Manja Primožič in Vanja Klepec. Skupaj z učiteljico Andrejo Režek pa so obiskali tudi vrtec v Šenčurju. Na POŠ Trboje so učitelji sodelovali pri učni uri angleščine v 5. razredu pri učiteljici Tadeji Tomlje, nato pa spoznavali naravoslovni projekt, v katerem sodelujejo učenci 4. in 5. razreda z učiteljema Tanjo Bogataj in Andrejem Cejem.

Ana Marija Rožman je učiteljem predstavila, kako na naši šoli poteka projekt Erasmus+ Moj svet – moja odgovornost, učiteljice Maruša Robida, Štefka Svetelj in Tadeja Tomlje pa so predstavile nekatere dejavnosti, ki jih v okviru projekta izvajamo na šoli.

Učiteljem so z zanimanjem spoznavali tudi slovensko kulturo in običaje ter posebnosti našega kraja. Učenki Katarina Svetelj in Eva Kern sta skupaj z učiteljico Andrejo Režek pripravili delavnico priprave domačih skutinih štrukljev. Učenci 6. a pa so skupaj z učiteljicama Manco Herlec in Ano Marijo Rožman pripravili delavnico poslikave panjskih končnic. Za učitelje smo pripravili tudi ogled lepot naše pokrajine, Bleda in Radovljice. Učitelj Boštjan Gradišar jim je predstavil marsikatero zanimivost, ki ni zapisana v turističnih priročnikih, učiteljica Urša Tomažič pa je skrbela za tolmačenje v španski jezik.

Skupaj smo preživeli čudovit teden in se drug od drugega učili. Sodelovanje z učitelji iz Zuere bomo nadaljevali, saj bodo njihovo šolo junija prihodnje leto obiskali tudi učenci naše šole.