piše: Katarina Klajn

Datum mobilnosti: 19. 4. – 21. 4. 2022

V aprilu sta našo šolo obiskala profesorja angleščine iz Španije, Carmen in Jesus. Poučujeta na šoli Instituto de Educación Secundaria Politécnico Jesús Marín v Malagi. Tri dni sta aktivno sodelovala pri rednem pouku v razredu. Predvsem sta se osredotočila na pouk angleščine pri učiteljicah Katji Golouh, Neži Kern in Manji Primožič, učencem 6. a pa sta med delom v skupinah pomagala raziskovati in spoznavati mesto Malaga. Eno uro sta preživela tudi pri učiteljici španščine Ingrid Škofic in njenih učencih, ki se španščino učijo v okviru izbirnega predmeta. Naši učenci so gosta prijetno presenetili tudi s kratkim kulturnim programom, v katerem jima je Jon Likar iz 7. a zaigral na kitaro. Z ravnateljico Stanko Naglič, podravnateljico Štefko Svetelj in specialno pedagoginjo Uršo Tomažič so del obiska izkoristili tudi za pogovor o slovenskem in španskem šolskem sistemu ter vključevanju učencev s posebnimi potrebami.

Devetošolci z učiteljico Katarino Klajn so španska gosta peljali na voden ogled šole, Nejc Hrovat in Šejla Balkič iz 9. a pa sta jima pripravila predavanje o Sloveniji, turističnih znamenitostih in kulturi. Posebna poslastica je bila kulinarična delavnica, ki jo je z učenci pripravila učiteljica Andreja Režek. V prostem času sta španska učitelja spoznavala Gorenjsko.

Da Erasmus povezuje in ustvarja prijateljstva, smo lahko videli zelo kmalu: Nejc Hrovat, ki je z družino med našimi prvomajskimi počitnicami letoval v Malagi, je v dogovoru z učiteljico Carmen en dan preživel tudi med učenci na njihovi šoli. Ekipa naših učiteljic pa je španskima kolegoma vrnila obisk v sklopu enotedenskega job shadowinga v Andaluziji.