KUL je biti kulturen

Eden od pomembnih ciljev projekta je tudi spodbujanje odgovornosti do poznavanja lastne kulture in spoštovanja kulture drugih. 8. februar že tradicionalno namenjamo temu.

Tokrat smo za celotno šolo pripravili kulturni dan kar na šoli. Obsegal je 5 šolskih ur in bil zelo pisan in raznolik.

Najprej smo si ogledali video prireditev v izvedbi naših učencev. Koliko mladih glasbenikov in talentiranih mladih igralcev je na naši šoli …

Po ogledu prireditve smo se lotili spoznavanja Prešerna in njegovih pesmi ter znanje preverili z mini šolskim tekmovanjem v reševanju kviza Kahoot, ki ga imamo tako radi. Nagrada je bila sladka J.

Tretji del dopoldneva pa smo namenili ustvarjanju: na voljo smo imeli KUL naloge, vezane na kulturo, umetnost, z njimi pa so se razredi potegovali za naziv KUL razred 2022.

Dan, posvečen kulturi, je bil res poseben dan. Pa še čisto nič se nismo dolgočasili – še več, ob opravljanju nalog smo se večkrat prav prešerno nasmejali.

Avtorica vsebin in vodja kulturnega dne: Katarina Klajn, prof. slovenščine

PROSLAVA 1.-5. razred